Plūduriavimas flotariume  ir žalingi įpročiai

Plūduriavimas flotariume  ir/ar žalingi įpročiai

Atliekant didelės apimties tyrimą nervinės įtampos ir streso įveikimo tema, buvo pastebėtas netikėtas „šalutinis“ efektas –  50% tiriamųjų savaime natūraliai atsisakė rūkymo,  45% –  alkoholio vartojimo. Vėlesni darbai atskleidė šio fenomeno „kaltininką“. Paaiškėjo, kad tai plūduriavimas flotariume  unikalus, patogus ir labai galingas instrumentas, galintis padėti atsisakyti žalingų įpročių,  sukeliantis greitus biocheminius pokyčius žmogaus organizme, darantis teigiamą poveikį asmens charakteriui bei elgsenai.

Buvo nustatyta, kad bet kuri priklausomybė (alkoholizmas, rūkymas, narkomanija, besaikis valgymas, azartiniai žaidimai ir t.t.) atsiranda, kai sutrinka endorfinų išsiskyrimo mechanizmas organizme. Tuomet žmogus nebesugeba natūraliu būdu patirti malonumą.

pastebėtas netikėtas „šalutinis“ efektas –  50% tiriamųjų savaime natūraliai atsisakė rūkymo,  45% –  alkoholio vartojimo.

Labai dažnai vieno žalingo įpročio atsisakymas lemia kitos priklausomybės atsiradimą: rūkaliai pradeda kramtyti gumą, narkomanai atranda malonumą alkoholyje ir pan. Tokie alternatyvūs malonumo pajutimo būdai yra nepatikimi ir dažnai žalingi. Geriausia alternatyva ir patogiausias sprendimas    plūduriavimas, kuris kompleksiškai sprendžia priklausomybių problemą, šalindamas jų atsiradimo fiziologines ir psichologines priežastis.

Plūduriavimas natūraliu būdu atstato ir stimuliuoja endorfinų išsiskyrimo procesą. Seanso metu išorinis pasaulis paliekamas už flotariumo sienų ir visas dėmesys sutelkiamas į vidinį suvokimą. Padidėjus pojūčių jautrumui, žmogus įžvelgia rūkymo ar kito žalingo įpročio pasekmes. Atsiranda didesnė motyvacija peržiūrėti savo principus ir keisti gyvenimo būdą.

Stebėtinų rezultatų galima pasiekti plūduriavimo metu klausantis specialių, žalingiems įpročiams įveikti skirtų garso įrašų. Kai žmonės yra giliai atsipalaidavę ir  izoliuoti nuo išorinio pasaulio, jie betarpiškai priima visą gaunamą informaciją. Jei nėra išorinių stimulų, jutimo organai beveik nedirginami ir žmogus patiria taip vadinamą „stimuliavimo badą“. Todėl visa, kas vyksta flotariume, totaliai prikausto plūduriančiojo dėmesį. Tai, kas išgirstama, priimama pozityviai ir giliai. Pavyzdžiui, net pati nuobodžiausia kasdieniniame gyvenime naudojama informacija apie priklausomybių žalą nejučia pasidaro patraukli, įdomi, svarbi.

Plūduriavimas flotariume intriguoja tuo, kad dažnai po seansų priklausomybės sumažėja ir  tiems, kurie nesuvokia jų žalos arba net neplanuoja atsisakyti žalingų įpročių.

Plūduriavimas sulėtina streso hormonų, sukeliančių blogą savijautą, išsiskyrimą. Dėl to sumažėja jaučiamas diskomfortas, kylantis iškart po žalingo įpročio atsisakymo. Atslūgsta įtampa, nervingumas, atsiranda galimybė patirti malonumą.

Bene sudėtingiausia priklausomybė –  besaikis valgymas. Didelį įspūdį padarė tyrimas, kuriame plūduriavimas buvo derinamas su garso programa, skirta svoriui mažinti. Per pusmetį tiriamieji neteko daugiau kaip 6 kg. Ypač stebino tai, kad, pasibaigus tyrimui, šiems žmonėms svoris ir toliau krito. Vėliau metodika buvo dar patobulinta: garso įrašų apie svorio mažinimą tekstai buvo įrašyti pačių tiriamųjų balsu. Rezultatai pranoko lūkesčius. Kai kurie metantys svorį tiriamieji per 2 mėnesius neteko iki 30 kg! Reikia pažymėti, kad net ir pasibaigus tyrimui, kilogramai „negrįžo“.

Plūduriavimas flotariume intriguoja tuo, kad dažnai po seansų priklausomybės sumažėja ir  tiems, kurie nesuvokia jų žalos arba net neplanuoja atsisakyti žalingų įpročių.

Kviečiame apsilankyti Floatlotus flotariume ir patiems patirti plūduriavimo teikiamus malonumus.